Brit Awards 2019: Lista e plotë e nominimeve - Bota Sot
Brit Awards 2019: Lista e plotë e nominimeve

Muzikë

Brit Awards 2019: Lista e plotë e nominimeve

Më: 12 janar 2019 Në ora: 21:28
Dua Lipa

Anne-Marie dhe Dua Lipa kryesojnë listën e nominimeve në 2019 Brit Awards.

Sot janë shpallur nominimet e ngjarjes së madhe të vitit “Brit Awards 2019”, dhe më poshtë mund t’i shikoni të gjitha.

Albumi britanik i vitit

The 1975 – A Brief Inquiry Into Online Relationships

Anne-Marie – Speak Your Mind

Florence + The Machine – High As Hope

George Ezra – Staying At Tamara’s

Jorja Smith – Lost

Artistja britanike femër

Anne-Marie

Florence + The Machine

Jess Glynne

Jorja Smith

Lily Allen

Artisti britanik mashkull

Aphex Twin

Craig David

George Ezra

Giggs

Sam Smith

Grupi Britanik

The 1975

Arctic Monkeys

Gorillaz

Little Mix

Years & Years

Veprimi i suksesit britanik

Ella Mai

Idles

Jorja Smith

Mabel

Tom Walker

Zëri kritik

Winner: Sam Fender

Lewis Capaldi
Mahalia

Kënga Britanike

Anne-Marie – 2002

Calvin Harris and Dua Lipa – One Kiss

Clean Bandit ft Demi Lovato – Solo

Dua Lipa – IDGAF

George Ezra – Shotgun

Jess Glynne – I’ll Be There

RAMZ – Barking

Rudimental – These Days

Siagla and Paloma Faith – Lullaby

Tom Walker – Leave A Light On

Video britanike

Anne-Marie – 2002

Calvin Harris and Dua Lipa – One Kiss

Clean Bandit ft Demi Lovato – Solo

Dua Lipa – IDGAF

Jax Jones ft Ina Wroldsen – Breathe

Jonas Blue ft Jack & Jack – Rise

Liam Payne and Rita Ora – For You

Little Mix ft Nicki Minaj – Woman Like Me

Rita Ora – Let Me Love You

Rudimental – These Days

Artisti ndërkombëtar

Drake

Eminem

Kamasi Washington

Shawn Mendes

Travis Scott

Artistja ndërkombëtare

Ariana Grande

Camila Cabello

Cardi B

Christine & The Queens

Janelle Monae

Grupi ndërkombëtar

Brockhampton

The Carters

First Aid Kit

Nile Rodgers & Chic

Twenty One Pilots.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...