Kori Siparantum rikthehet me sukses nga Roma - Bota Sot
Kori Siparantum rikthehet me sukses nga Roma

Muzikë

Kori Siparantum rikthehet me sukses nga Roma

Më: 11 mars 2019 Në ora: 07:07
Kori Siparantum

Gjatë këtyre ditëve qëndrimi në Romë, kori Siparantum u paraqit në Chiesa di San Salvatore in Lauro (afër Vatikanit) Basilica San Antonio - Pontificia Universitá Antonianum, Roma, që u vlerësua lartë për nivelin e përformancës.

“Padyshim që ky udhëtim është shumë I rëndësishëm për t’gjithë ne meqë ne përformuam në kryeqendren e artit botëror. Jam shumë i kënaqur me paraqitjen e korit, për këtë vërtetë ne kemi punuar gjatë por ja që puna u shperblye me sukses. Më vjen mire që përformanca e korit është pelqyer nga të shumtë, prandaj kjo do t’na hap rrugë të reja në të ardhmen”, u shpreh Memli Kelmendi, dirigjent i korit.

Me korin është paraqitur poashtu dirigjenti i mirënjohur kroat Josip Degl’ Ivellio me të cilin kori edhe më herët ka patur bashkëpunim në Kosovë dhe Kroaci ndërsa ky është bashkëpunimi i katërt me radhë.

“Këto do t’mbesin kujtimet më të bukura për gjithë ne. Ftesat e radhës tregojnë për nivelin dhe sukseset e aritura gjerë më tani. I falenderoj të gjithë ata që kontribuan në rrugëtimin tone. Rruga jonë muzikore sapo ka filluar ..”, u shpreh Fatmir Bajraktari, kryetar i korit.

Rikujtojmë që kori Siparantum më pare është paraqitur me përformanca të shumëta në Kosovë, Kroaci dhe Francë.

Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...