‘Ribashkohen’ grupi ikonik Pink Floyd - Bota Sot
‘Ribashkohen’ grupi ikonik Pink Floyd

Muzikë

‘Ribashkohen’ grupi ikonik Pink Floyd

Më: 22 prill 2019 Në ora: 08:20
Pink Floyd

Gjatë javëve të fundit, bateristi historik i “Pink Floyd”, Nick Mason, nisi turneun e parë në Amerikën e Veriut me “Saucerful of Secrets”.

Ky super grup interpretojnë repertorin e kompozuar ndër vite kur timonin e drejtonte Syd Barrett.

Në “Beacon Theatre”, në New York, grupit iu bashkua në skenë ish-basisti i “Pink Floyd”, Roger Waters, për të kënduar “Set the Controls for the Heart of the Sun”, këngë e vitit 1968, përshirë në albumin nga i cili merr dhe emrin grupi i ri i Mason.

“Interpretoni më mirë se ne në kohën tonë”, tha Waters në fund të ribashkimit të vogël të grupit legjendar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...