Fillon “Agrofesta” në Krushë të Madhe - Bota Sot
Fillon “Agrofesta” në Krushë të Madhe

Muzikë

Fillon “Agrofesta” në Krushë të Madhe

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 13:43
Fillon “Agrofesta” në Krushë të Madhe

Në Krushë të Madhe të Rahovecit po mbahet edicioni i 6-të i Agrofestit ku banorët e kësaj ane bëjnë promovimin e produkteve të tyre bujqësore.

Kryetari i Rahovecit , Smajl Latifi, tha se kjo është dita kur qytetarët e kësaj komune shihen se sa punëtor dhe sa të vyeshëm janë .

Ai më tutje kërkoi nga institucionet qendrore që ta rrisin përkrahjen ndaj këtyre fermerëve.

Ndërkaq Kryetari i Krushës së Madhe, Selami Hoti i krahasoi gratë krushiane me feniksin , që filluan nga hiqi dhe tani kanë arritur majat e këtij biznesi.

Në këtë edicion sivjet  ka  risi, do të bëhet demonstrimi i përgatitjes së ajvarit , specave turrshi dhe ushqimeve tjera. Në mbrëmje do të ketë edhe performim nga Mc Kresha dhe Lyrical Son.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...