Kjo është kënga më e gjatë, mban rekordin Guinness

Muzikë

Kjo është kënga më e gjatë, mban rekordin Guinness

Më: 3 nëntor 2019 Në ora: 07:42
Ilustrim

Që nga viti 2019, sipas Guinness World Records, kënga më e gjatë e publikuar është “The Rise and Fall of Bossanova“, nga PC III , e cila zgjat 13 orë, 23 minuta dhe 32 sekonda.

Kënga më e gjatë e regjistruar në pop është “Apparente Libertà” e Giancarlo Ferrari, e cila zgjat 76 minuta, 44 sekonda.

Kjo tejkaloi rekordin e mëparshëm të “The Devil Glitch“, nga Chris Butler, që zgjaste 69 minuta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat