“E kundërta ndodhi, ti ike larg, ato ditë dimri të jetës sime”

Muzikë

“E kundërta ndodhi, ti ike larg, ato ditë dimri të jetës sime”

Më: 4 janar 2020 Në ora: 23:04
Aleksander Gjoka

Një këngë e veçantë nga Aleksander Gjoka , i cili është këngëtar dhe autor këngësh. Gjithashtu ishte pjesëmarrës i disa edicioneve të festivalit “Kënga Magjike”.

Ditë Dimri

Në jetën time ka qenë një çast
kur unë për ty pata nevojë


jo për të tua gjeste e fjalë
por ti pranë meje t’më qëndroje

2x
E kundërta ndodhi ti ike larg
ato ditë dimri të jetës sime
gjithmonë gëzimet i ndanim bashkë
përse më ike më braktise 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat