Përfundon me sukses “Prishtina Jazz Week” - Bota Sot
Përfundon me sukses “Prishtina Jazz Week”

Muzikë

Përfundon me sukses “Prishtina Jazz Week”

Më: 8 mars 2020 Në ora: 13:54
Nesim Maxhuni

Në Prishtinë këtë javë u mbajt edicioni i tretë i festivalit të muzikës Jazz.

Prishtina Jazz Week 2020, nisi me datë 2 mars dhe zgjati deri me datë 6 mars, pra një javë e shoqëruar me artistë të njohur në botë të cilët përformuan në Kosovë.

Organizatori Nesim Maxhuni tha se publiku ka qenë shumë i mirë në këtë edicion dhe interesimi ka qenë shumë i madh, kështu duke u shitur të gjitha biletat.

“Dy netë e para kanë qenë sold out, të shitura të gjitha biletat që është me rëndësi që publiku është duke e pritur shumë mirë, publiku ka qenë shumë i edukuar dhe qetë, nuk kanë bë zhurmë”, u shpreh Maxhuni.

Edhe pse përkrahja nuk ka qenë ashtu siç duhet, Nesimi tha se ky edicion ka ngritur nivelin e festivalit duke sjellë artistë të njohur botërorë. Po ashtu, duke punuar shumë edhe në punëtoritë të cilat janë shtuar këtë vit, ashtu siç janë shtuar edhe netët e festivalit.

“Niveli i artistëve që i kemi sjellë në këtë edicion, do të thotë e ngritë festivalin në një tjetër nivel, e dyta ëorkshop-et dhe punëtoritë që do të mbahen, janë zgjeruar dhe u shtua një natë. Vazhdimisht po shkojmë duke e rritur rrjedhën e veprimit, por nuk mundemi me e bo të pamundurën sepse me këtë buxhet që e kemi dhe me këtë përkrahje, është e pamundur edhe këtë me e bo”, tha Nesimi.

Ndryshe, Nesimi tha se përveç festivalit, do të mundohen që kohë pas kohë të sjellin bende të ndryshme të muzikës Jazz.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat