Vdes nga koronavirusi legjenda e muzikës ‘Jazz’

Muzikë

Vdes nga koronavirusi legjenda e muzikës ‘Jazz’

Më: 2 prill 2020 Në ora: 08:07
Ellis Marsalis Jr

Ka ndërruar jetë legjenda e muzikës ‘Jazz’ Ellis Marsalis Jr. Vdekja e tij erdhi nga komplikacionet e krijuara nga koronavirusi.

Legjanda e New Orleans vdiq në moshën 85 vjeçare- ka pohuar djali i tij për New York Times.

“Ellis Marsalis ishe një legjendë. Ai ishte një mësues, një baba dhe një ikonë. Fjalët janë të pamjaftueshme për të përshkurar artin, gëzimin dhe bukurinë që ai ka shfaqur për botën”- tha në një deklaratë kryetari i bashkisë së New Orleans të mërkurën në darkë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat