Albumi hip-hop që ka qëndruar më së gjati në toplistën amerikane i takon Kendrick Lamar

Muzikë

Albumi hip-hop që ka qëndruar më së gjati në toplistën amerikane i takon Kendrick Lamar

Më: 1 korrik 2020 Në ora: 16:41
Kendrick Lamar

Albumi “Good Kid, M.A.A.D City” i Kendrick Lamar është bërë albumi hip hop që më së gjati ka qëndruar në historinë e top listës amerikane.

Ky incizim kishte qenë studio albumi i tij i dytë dhe ishte realizuar në tetor të vitit 2012 ku ishin përfshirë këngë si “Backseat Freestyle”, “P oetic Justice” dhe Bitch, Don’t Kill My Vibe”.

Sipas të dhënave nga Chart Data, ky projekt i Lamar-it ka kaluar plot 400 javë në toplistën Billboard 200, me ç’rast edhe e ka fituar epitetin e lartpërmendur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat