Vdes kitaristi i AC / DC, Malcolm Young - Bota Sot
Vdes kitaristi i AC / DC, Malcolm Young

Muzikë

Vdes kitaristi i AC / DC, Malcolm Young

Më: 18 nëntor 2017 Në ora: 19:04
AC / DC

Kitaristi legjendar dhe bashkëthemeluesi i grupit muzikor AC/DC) ndërroi jetë sot, në moshën 64- vjeçare, pas tre vjetësh luftë me demencën, për shkak të së cilës u detyrua të tërhiqej nga grupi.

"Me keqardhje të madhe, AC / DC njofton se Malcolm Young ka ndërruar jetë”, ka njoftuar grupi muzikor përmes një deklarate për media.

Ai ndërroi jetë pranë familjes, në shtëpi. Young, së bashku me vëllain e tij Angus, formoi grupin legjendar të zhanrit rock në vitin 1975, në Australi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test