Vdes Mel Tillis - Bota Sot
Vdes Mel Tillis

Muzikë

Vdes Mel Tillis

Më: 21 nëntor 2017 Në ora: 23:25
Mel Tillis

Ylli i muzikës Mel Tillis ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare.

Rolling Stone raporton se ai vdiq sot pas një sëmundje të gjatë në një spital në Ocala të Florida’s. Shkaku i vdekjes dyshohet të ketë qenë problemi me frymëmarrje.

Mel pati lëshuar mbi 60 albume dhe dhjetëra këngë solo gjatë viteve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test