Anëtari i R.E.M. pëson sulm, fansat mbledhin 82 mijë dollarë për të - Bota Sot
Anëtari i R.E.M. pëson sulm, fansat mbledhin 82 mijë dollarë për të

Muzikë

Anëtari i R.E.M. pëson sulm, fansat mbledhin 82 mijë dollarë për të

Më: 22 nëntor 2017 Në ora: 22:01
Scott McCaughey

Fansat kanë dalë në ndihmë të multi-instrumentalistit Scott McCaughey pasi ky i fundit ka pësuar sulm.

McCaughey kishte shkuar nëpër turne me R.E.M. që nga viti 1994 deri më 2011.

Gruaja e tij tani ka hapur një faqe GoFundMe për të ndihmuar me shpenzimet e faturave të tij mjekësore, si dhe për terapinë ekstensive fizike dhe të të folurit që atij do t’i duhet në të ardhmen.

Në ditën e parë të hapjes së kësaj faqeje, fansat kanë mbledhur afër 82 mijë dollarë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test