Neil Young me arkivë muzikore mbi 50 vjeçare - Bota Sot
Neil Young me arkivë muzikore mbi 50 vjeçare

Muzikë

Neil Young me arkivë muzikore mbi 50 vjeçare

Më: 2 dhjetor 2017 Në ora: 11:25
Neil Young

Neil Young ka ndarë arkivën e tij muzikore mëse 50 vjeçare, dhe atë falas online.

Ueb-faqja zyrtare e muzikantit tani u jep qasje fansave në katalogun e tij solo, si dhe në veprat e Crosby-t, Stills, Nash & Young si dhe Buffalo Springfield.

Siç raporton Uproxx, Young ka njoftuar lansimin e arkivës së tij në një letër, në të cilën shkruan:

“Ne kemi krijuar arkivë për të siguruar fansat dhe historianët me qasje të paprecendentë të të gjithë muzikës sime, dhe tërë arkivës sime në një lokacion të përshtatshëm”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test