Bon Jovi, më të votuarit për Rock and Roll Hall of Fame - Bota Sot
Bon Jovi, më të votuarit për Rock and Roll Hall of Fame

Muzikë

Bon Jovi, më të votuarit për Rock and Roll Hall of Fame

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 00:28
Bon Jovi

Bon Jovi vazhdon të jetë aktual sikur në të 80-tat.

“Në fund, votimet e fansave për këtë vit për Rock & Roll Hall of Fame morën fund pak ditë pasi filluan”, shkruan mediumi Cleveland.

Bon Jovi udhëhiqte me vota gjatë tërë kohës, deri në përmbyllje të votimeve të martën mbrëma.

Bendit do t’i bashkohen edhe pesë akte të tjera – Moody Blues, Dire Straits, The Cars dhe Judas Priest – që përfunduan në top pesëshe.

Ndërkaq, të pranuarit në Sallën e Famës për vitin 2018 do të prezantohen të mërkurën përmes faqes së Rock Hall në Facebook.

Këta artistë do të nderohen gjatë një ceremonie që do të mbahet në Sallën Publike të Cleveland-it më 14 prill.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test