Forbes, 10 artistët më të paguar të këtij viti - Bota Sot
Forbes, 10 artistët më të paguar të këtij viti

Muzikë

Forbes, 10 artistët më të paguar të këtij viti

Më: 9 dhjetor 2017 Në ora: 07:30
Artistët më të paguar

Revista Forbes ditën e sotme ka publikuar listën e muzikantëve më të paguar të vitit, në të cilën renditen artist të tillë si Coldplay, Beyonce, Diddy dhe Justin Bieber, mes shumë emrave të tjerë të famshëm.

Diddy (Sean Combs) qëndron në krye të listës, duke arritur shifrën më të lartë me 130 milionë dollarë, falë marrëveshjes që ka arritur me Ciroc vodka, shitjes së një të tretës së S

Revista Forbes ditën e sotme ka publikuar listën e muzikantëve më të paguar të vitit, në të cilën renditen artist të tillë si Coldplay, Beyonce, Diddy dhe Justin Bieber, mes shumë emrave të tjerë të famshëm.

Diddy (Sean Combs) qëndron në krye të listës, duke arritur shifrën më të lartë me 130 milionë dollarë, falë marrëveshjes që ka arritur me Ciroc vodka, shitjes së një të tretës së Sean John për 70 milionë dollarë dhe një turneu muzikor ‘Bad Boy Family Reunion.’

Më pas në listë vjen Beyonce, e cila regjistron një shifër prej 105 milionë dollarësh fitim, falë ‘World Tour’, që u mbyll në fund të 2016-ës. I gjithë turneu i artistes grumbulloi më shumë se 250 milionë dollarë, shkruan bota.al

Drake, The Weeknd dhe grupi britanik Coldplay renditen në 5 top five, me fitime 94 milionë dollarë dhe 84 milionë dollarë secili.

Më i riu në listë është Justin Bieber, i cili pati arritjen më të madhe të karriesës së tij në sajë të 105 shfaqjeve të drejtpërdrejta që u shënuam gjatë periudhës së përgatitjes së listës së Forbes.

Top 10:

1) Diddy (130 milionë $)

2) Beyonce (105 milionë $)

3) Drake (94 milionë $)

4) Weeknd (92 milionë $)

5) Coldplay (88 milionë $)

6) Guns N ‘Roses (84 milionë $)

7) Justin Bieber (83.5 milionë $)

8) Bruce Springsteen (75 milionë $)

9) Adele (69 milionë $)

10) Metallica (66.5 milion) 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test