“All I Want For Christmas Is You”, cilësohet si kënga më e mirë festive - Bota Sot
“All I Want For Christmas Is You”, cilësohet si kënga më e mirë festive

Muzikë

“All I Want For Christmas Is You”, cilësohet si kënga më e mirë festive

Më: 20 dhjetor 2017 Në ora: 19:23
Mariah Carey

“All I Want For Christmas Is You” e Mariah Carey mund të jetë në rrugën e saj për t’u bërë kënga më popullore amerikane e të të gjitha kohërave.

Bazuar në një analizë statistikore nëntëvjeçare, e cila është bazuar në skema dhe transmetime, kanë zbuluar se kënga e Mariah Carey “All I Want For Christmas Is You” është realisht kënga më e përhapur.

Duke studiuar tabelën me 20 këngët e Krishtlindjeve, të cilat kanë kryesuar për shumë javë listat e viteve 2007 dhe 2016 është arritur në këtë kohë.

Kjo tabelë gjithashtu tregon datën e publikimit të tyre dhe kënga e Mariah Careyt edhe pse e realizuar në vitin 1994 i ka rezistuar kohës.

Në vendin e dytë është kënga “Fairytale of New York” e The Pogues dhe Kirsty MacColl.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test