U2 nis një turne të re evropiane - Bota Sot
U2 nis një turne të re evropiane

Muzikë

E hënë, 15 tetor 2018

U2 nis një turne të re evropiane

Më: 20 janar 2018 Në ora: 13:09
U2

Grupi i njohur irlandez U2 do të nisë turneun eXperience + iNNOCENCE Evropa, në Berlin më 31 gusht.

Biletat për pjesën evropiane të turneut do të shiten në fund të muajit (26 janar). U2 do të shfaqet në një turne të ri evropian si një nga grupet më të mira dhe më të suksesshme.

Turneu do të mbahet në hapësirat e mbyllura dhe kjo është praktikisht vazhdimi i turneut nga viti 2014, të cilin New York Times e shpalli koncertin numër 1.

Datat e turneut:

31.8 – Berlin, GER – Mercedes-Benz Arena 

4.9 – Këln, GER – Lanxess Arena 

8.9 – Paris, FRA – AccorHotels Arena 

9.9 – Paris, FRA – AccorHotels Arena 

16.9 – Lisbonë, POR – Altice Arena 

20.9 – Madrid, SPA – WiZink Arena 

29.9 – Kopenhagë, DAN – Royal Arena 

3.10 – Hamburg, GER – Barclaycard Arena 

7.10 – Amsterdam, HOL – Ziggo Dome 

11.10 – Milano, ITA – Mediolanum Forum 

12.10 – Milano, ITA – Mediolanum Forum 

19.10 – Mançester, UK – Manchester Arena 

23.10 – Londër, UK – The O2

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test