Zbulohet shkaku i vdekjes së Tom Petty - Bota Sot
Zbulohet shkaku i vdekjes së Tom Petty

Muzikë

E mërkurë, 21 nëntor 2018

Zbulohet shkaku i vdekjes së Tom Petty

Më: 21 janar 2018 Në ora: 06:57
Tom Petty

Është zbuluar shkaku zyrtar i vdekjes së Tom Petty.

Sipas familjes së tij, muzikanti 66-vjeçar vdiq pas një mbidoze të drogave.

Mbidoza erdhi si rezultat i marrjes së një shumëllojshmërie medikamentesh për të menaxhuar dhimbjet nga emfizema dhe problemet e gjurit.

Tom vdiq në tetor pas një arresti kardiak.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test