“Mercy” me një rrëfim të prekshëm përfaqëson Francën në Eurovizion 2018 - Bota Sot
“Mercy” me një rrëfim të prekshëm përfaqëson Francën në Eurovizion 2018

Muzikë

E martë, 16 tetor 2018

“Mercy” me një rrëfim të prekshëm përfaqëson Francën në Eurovizion 2018

Më: 28 janar 2018 Në ora: 11:39
Madame Monsieur

Me rrëfimin për vajzën me emrin Mercy, e lindur gjatë krizës së refugjatëve në Evropë, duo Madame Monsieur mori dritën e gjelbër për përfaqësimin e Francës në Eurovizion 2018-të, shkruan KultPlus.

“Mercy”, pikërisht si emri i vajzës për të cilën flet kënga, titullohet ky krijim muzikor i cili mbrëmë në Francë doli të jetë më e votuara nga të gjitha këngët tjera që ta përfaqësoj Francën në këtë garë të madhe muzikore që nis më 8 maj dhe përfundon më 12 maj 2018 në Lisbonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test