Ndahet nga jeta këngëtari i Temptations - Bota Sot
Ndahet nga jeta këngëtari i Temptations

Muzikë

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Ndahet nga jeta këngëtari i Temptations

Më: 3 shkurt 2018 Në ora: 09:00
Dennis Edwards

Dennis Edwards, i cili performoi si këngëtar për grupin Motown Temptations, ka vdekur në moshën 74-vjeçare.

Ai vdiq në Çikago, tha familja e tij, që gjithsesi nuk e zbuluan shkakun e vdekjes së këngëtarit. Edwards u bashkua me Temptations në vitin 1968 dhe pati një numër hitesh, duke përfshirë dy këngë me çmime Grammy, ‘Papa Was a Rollin ‘Stone’ dhe ‘Cloud Nine’, shkruan Top Channel.

Ai ndoqi një karrierë solo në vitet 1980 dhe u fut në Hall of Fame Rock and Roll në vitin 1989. Edwards, i cili do të mbushte 75 vjeç të shtunën, kishte hite solo si “Don’t Look Any Further” dhe “Coolin ‘Out”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test