A e dini cila është kënga më e shikuar në You Tube - Bota Sot
A e dini cila është kënga më e shikuar në You Tube

Muzikë

A e dini cila është kënga më e shikuar në You Tube

Më: 8 prill 2018 Në ora: 09:45
Despacito

Edhe pse ka vetëm 1 vit e pak muaj i publikuar, hiti “Despacito” duket se do të vazhdojë të thyejë rekorde.

Pas renditjes si kënga më e dëgjuar në të gjitha platformat muzikore online, “Despacito” ka marrë kryesimin në rrjetin më të madh, Youtube, duke u bërë video më e shikuar me mbi 5 miliardë klikime.

Hiti i dyshes portorikane, Luis Fonsi dhe Dady Janke, ka lënë pas këngën e Wiz Khalifas “See You Again”, kolona zanore e “Fast and Furious” dhe një këngë homazh për aktorin e ndarë nga jeta Paul Walker.

Kështu, në vend të parë kryeson Despacito, më pas “See You Again”, ndërsa në vend të tretë është “Shape of You” e Edd Sheeran.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test