Filharmonia e Kosovës mbyll sezonin te Lumbardhi në Prizren - Bota Sot
Filharmonia e Kosovës mbyll sezonin te Lumbardhi në Prizren

Muzikë

Filharmonia e Kosovës mbyll sezonin te Lumbardhi në Prizren

Më: 28 qershor 2018 Në ora: 14:38
Filharmonia e Kosovës

Nesër në mbrëmje mbahet koncerti përmbyllës i sezonit koncertal i Filharmonisë së Kosovës “Nga Bota (e Vjetër) e Re”, i cili do të mbahet te Lumbardhi në Prizren.

Në këtë koncert orkestra e Filharmonisë së Kosovës do të performojë me pjesë nga “Gioachino Rossini  (Uvertura "Ëilliam Tell"- Finale ), Rexho Mulliqi (Simfonia Nr. 1 – Allego), Fahri Beqiri (Poema dramatike "Skënderbeu"), Kreshnik Alickaj (Simfonia Nr. 2 - Koha e 3-të), Modest Mussorgsky (Nata në malin e zhveshur), Antonín Dvorak (Simfonia Nr. 9 në e - mol, "Nga bota e re") me dirigjentët Baki Jashari dhe Hajrullah Syla.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...