Andrea Bocelli këndoi me të birin dhe fansat u çmendën - Bota Sot
Andrea Bocelli këndoi me të birin dhe fansat u çmendën

Muzikë

Andrea Bocelli këndoi me të birin dhe fansat u çmendën

Më: 25 tetor 2018 Në ora: 22:09
Andrea & Matteo Bocelli

Ai është i njohur në të gjithë botën për si një ndër tenorët më të fuqishëm që njeh muzika klasike, që ka shitur rreth 70 milion albume, por a ka trashëguar i biri i Andrea Bocellit talentin e të atit?

Epo dardha bie nën dardhë e pavarësisht se Matteo Bocelli nuk është ende i njohur botërisht, në një duet me tij dhe babait të famshëm, na bëri që idenë e njohjes së Matteos nga e gjithë bota ta marim në konsideratë. Në një cover të këngëtarit Ed Sheeran, atë e bir kënduan këngën e artistit të njohur anglez.

“Perfect Symphony” ishte cover-i që tenori Italian zgjodhi të performonte sëbashku me djali e tij dhe rezultati ishte mbresëlënës. Matteo përveçse ka një ngjashmëri të madhe me zërin e Andreas, është edhe një djalë shumë i hijshëm duke formuar kështu kombinimin perfekt për të gjetur formulën e suksesit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...