Ndërron jetë muzikanti i njohur - Bota Sot
Ndërron jetë muzikanti i njohur

Muzikë

Ndërron jetë muzikanti i njohur

Më: 4 nëntor 2018 Në ora: 08:49
Roy Hargrove

Trumpeteri Roy Hargrove, një muzikant i pangopur i cili dha tingujt e xhazit nëpër një gamë të gjerë stilesh dhe fitoi dy Grammys, ka vdekur në moshën 49 vjeç, tha menaxheri i tij të shtunën.

Hargrove vdiq në Nju Jork të premten nga një sulm kardiak që rrjedh nga një luftë e gjatë me sëmundjen e veshkave, tha menaxheri i tij Larry Clothier.

Shumë nga kolegët e Hargrove e konsideronin atë si trumpetuesi më i madh i brezit të tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...