Partnerët thyen rekord me vallëzimin më të gjatë nën ujë - Bota Sot
Partnerët thyen rekord me vallëzimin më të gjatë nën ujë

Ndryshe

Partnerët thyen rekord me vallëzimin më të gjatë nën ujë

Më: 14 janar 2019 Në ora: 12:33
Pamje nga video

Marina Kazankova dhe Dmitry Malasenko kanë hyrë në Librin e Rekordeve të Ginisit, për vallëzimin më të gjatë nën ujë pa oksigjen, që e realizuan në pishinën më të thellë në botë.

Për tre minuta e 28 sekonda, partnerët që janë zhytës të lirë, krijuan rutinën e tyre, duke thyer rekordin që është më i gjati ndonjëherë.

Performanca energjike që filloi me një dyluftim me shpata, vazhdoi me një vallëzim të inspiruar nga vallëzimi flamengo, është mbikëqyrur nga njësiti special i pishinës që ndodhet në Padova të Italisë.

“Kemi kaluar disa seanca relaksimi, në mënyrë që ta qetësojmë sa më shumë rrahjen e zemrës. Për ta bërë shfaqjen sa më interesante, vallëzuan mbi litar dhe jo platformën e planifikuar” ka thënë Kazankova.

Të dy partnerët nga Donesku i Ukrainës, kanë ushtruar gjatë për këto lëvizje të koordinuara, që janë shoqëruar edhe me muzikë për shikuesit që qëndronin përjashta. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...