18 vjeçari bëhet milioner brenda natës por, s’mund ti gëzojë paratë! - Bota Sot
18 vjeçari bëhet milioner brenda natës por, s’mund ti gëzojë paratë!

Ndryshe

18 vjeçari bëhet milioner brenda natës por, s’mund ti gëzojë paratë!

Më: 1 shkurt 2019 Në ora: 23:58
Foto ilustrim

Një adoleshent u bë milioner brenda natës, pas një gabimi teknik që rriti vlerën e një çeku të gjyshes së tij.

Dane Gillespie, nga Belfast, u zgjua të mërkurën në mëngjes duke zbuluar 839 milionë paund në llogarinë e tij, shumë më tepër se një ditë më herët.

18-vjeçarit i kërkuar nga nëna e tij, Caroline, që të sigurojë një çek prej 8900 paund nga gjyshja e tij, i shlyer nga një shoqëri ndërtimi.

Por, kur studenti kontrolloi llogarinë, mbeti i tronditur duke zbuluar miliona paund.

Gruaja Caroline tha se burri i saj i kishte dërguar menjëherë fotografinë e detajeve të llogarisë bankare dhe ëndrra e tyre ishte të blinin një Porsche.

“Unë i thashë mos u mashtroni, pasi këto nuk janë paratë tona”.

Fatkeqësisht për adoleshentin- gabimi u korrigjua shpejt nga dega e Donegall Place.

Djali u bë milioner vetëm për disa orë para se llogaria e tij të kthehej në normalitet.

Caroline tha: “Nuk mund ta besonim këtë. Djali im mendonte se ishte milioner për disa orë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...