Pamje të rënda: Pitoni ha kangurin - Bota Sot
Pamje të rënda: Pitoni ha kangurin

Ndryshe

Pamje të rënda: Pitoni ha kangurin

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 19:54
Pamje të rënda: Pitoni ha kangurin

Një piton mostrum ka ngrënë një kangur të vogël në kopshtin e një banori të frikësuar në Australi.

Rasti ka ndodhur në qytetin Flying Fish Point në shtetin Queensland, pasi gjarpër katër metra i gjatë tentoi të ha qenin e tij të premten e kaluar.

Rajoni së fundi është goditur nga shirat monsunike dhe vërshime të mëdha, të cilat kanë bartur krokodilë dhe gjarpërinj në vendbanime.

John Boettcher, 43, tha se bëhej fjalë për një gjarpër të madh, i cili në Australi mund të rritet deri në tetë metra.

Ai më pas ka larguar gjarprin e rrezikshëm nga vendbanimi i tij.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...