Pas 27 vitesh, shoferi më në fund e jep testin e vozitjes - Bota Sot
Pas 27 vitesh, shoferi më në fund e jep testin e vozitjes

Ndryshe

Pas 27 vitesh, shoferi më në fund e jep testin e vozitjes

Më: 15 mars 2019 Në ora: 14:37
Foto ilustrim

Edhe nëse nuk keni sukses me të parën, provoni derisa t’ia dilni.

Christian Whiteley-Mason ka bërë 33 përpjekje, ka ndërruar 14 instruktorë të ndryshëm dhe ka shpenzuar rreth 10,000 euro gjatë 27 viteve për ta kaluar më në fund testin e vozitjes.

“Nuk mund ta besoj se më në fund e kam kaluar pas gjithë këtyre viteve”, tha ai, shkruan Mirror.

“Jam ende i tronditur”, shtoi ai.

Christian, 42 vjeç nga Anglia, kishte hyrë për herë të parë në testin e vozitjes më 1994. As gruaja e tij nuk e kishte menduar se ai do ta jepte ndonjëherë testin e vozitjes, duke bërë shaka me të “Ti je thjeshtë një aksident që pritet të ndodh”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...