Gjyshja 70-vjeçare që pastroi 52 plazhe për një vit - Bota Sot
Gjyshja 70-vjeçare që pastroi 52 plazhe për një vit

Ndryshe

Gjyshja 70-vjeçare që pastroi 52 plazhe për një vit

Më: 17 mars 2019 Në ora: 19:14
Gjyshja 70-vjeçare që pastroi 52 plazhe për një vit

Por disa njerëz janë heronj të vërtetë, të cilët mbrojnë kauzën e shpëtimit të planetit, duke u kujdesur për të ardhmen e saj dhe duke bërë çmos për të ruajtur bukurinë e planetit tonë, transmeton lajmi.net.

Pat Smith, një qytetare e Cornwallit të Britanisë së Madhe, shqetësohet nga problemi i ndotjes, i cili e bën atë të japë një kontribut të madh për ta zgjidhur atë.

Njerëzit në qytetin e saj të Cornwall mbështetën idenë e saj dhe, së bashku me disa vullnetarë dhe nipërit e mbesat e saj, Pat Smith përmbushi qëllimin e saj dhe pastroi 52 plazhe të Cornwall në 2018.

Kësisoj, ajo ka publikuar një sërë fotografish përgjatë procedurës së pastrimit. Ndiqini ato më poshtë. 

 

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...