Kinezët arrijnë ta zhvillojnë embrionin e zogut të pulës, jashtë lëvozhgës së vezës - Bota Sot
Kinezët arrijnë ta zhvillojnë embrionin e zogut të pulës, jashtë lëvozhgës së vezës

Ndryshe

Kinezët arrijnë ta zhvillojnë embrionin e zogut të pulës, jashtë lëvozhgës së vezës

Më: 19 mars 2019 Në ora: 10:42
Foto

Shkencëtarët kinezë kanë zhvilluar një eksperiment ku kanë tentuar të zhvillojnë një pulë jashtë lëvozhgës së vezës së saj.

Ata kanë nxjerrë pjesën e lëngshme të vezës, e kanë izoluar në një qese plastike dhe e kanë vendosur në mikrovalë në temperaturë të nevojshme për zhvillimin e embrionit dhe pastaj krijimin e një pule.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...