Zbulohen kërpudhat e veçanta, kanë formën e… njeriut - Bota Sot
Zbulohen kërpudhat e veçanta, kanë formën e… njeriut

Ndryshe

Zbulohen kërpudhat e veçanta, kanë formën e… njeriut

Më: 19 mars 2019 Në ora: 19:39
Kërpudhat e veçanta

Jemi mësuar që kërpudhat t’i shohim në një formë të ngjashme me çadrën.

Por në një trotuar në Norfolk të Shteteve të Bashkuara disa persona janë çuditur pas zbulimit të këtyre kërpudhave.

Ato kanë formën e një njeriu, me kokë dhe gjymtyrë.

Zbulimi u bë nga Jonathan Revett dhe kërpudha tani është klasifikuar si një specie e re në botë.

Duke qenë i interesuar për mikologjinë, studimin e kërpudhave për më shumë se 40 vjet, z. Revett i dërgoi ato në Keë Gardens për testim, të cilat rezultuan të jenë specie të reja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...