Ky është njeriu me gojën më të madhe në botë - Bota Sot
Ky është njeriu me gojën më të madhe në botë

Ndryshe

Ky është njeriu me gojën më të madhe në botë

Më: 23 mars 2019 Në ora: 21:34
Domingo Joaquim

Angelo Francisco Domingo Joaquim i njohur si Chiquinho ka hyrë në librin e rekordeve botërore ‘Guinness’.

Ai është njeriu me gojën më të madhe në botë prej 17 centimetrash.

Një c’rregullim i një indi lidhës bëri që goja e tij të bëhet kaq e madhe dhe të zgjerohet aq shumë, saqë mund të shihni tërë gojën deri në fund.

Ekipi i rekordeve botërore e pa një video të djaloshit në internet dhe pas dy vitesh kërkim e gjete në një qytet në Angolë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...