Udhëtuesi nga koha: Njerëzit do të jetojnë nën ujë pas disa vitesh - Bota Sot
Udhëtuesi nga koha: Njerëzit do të jetojnë nën ujë pas disa vitesh

Ndryshe

Udhëtuesi nga koha: Njerëzit do të jetojnë nën ujë pas disa vitesh

Më: 24 mars 2019 Në ora: 17:57
Foto

Noah – i cili pretendon se ka ardhur nga viti 2030 – ka ndarë të ashtuquajturat ngjarje futuristike gjatë videove të tij më të fundit, transmeton lajmi.net.

Noah pohon se mbipopullimi do të bëhet një problem, ndaj të cilit do të ndërmerren masa drastike.

Në një intervistë me kanalin ‘Apex TV’ në platformën ‘Youtube’, ai tha: “Së bashku me njerëzit që vizitojnë dhe jetojnë në hapësirë, ne do të kemi qytete në fund të oqeaneve”.

“Kjo, për shkak se mbipopullimi do të jetë një problem për të ardhmen, e cila na detyron të bëjmë një mënyrë jetese unike gjithsecili”, deklaroi tutje ai.

“Udhëtuesi në kohë” po pretendon se ka qenë në njërin nga qytetet nën-ujore, ndërsa ka shpjeguar se vetëm përmes nëndetëseve arrihet deri në zonën e këtyre qyteteve, më pas nuk do të nevojitet gjë tjetër.

Që nga viti 2017, popullsia e botës ishte në 7.5 miliardë dollarë, gjersa shkencëtarët parashikojnë se Toka ka një kapacitet maksimal të mbajë prej 9 deri në 10 miliardë njerëz.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...