Gjuetari qëllon me armë 75-vjeçarin, e ngatërroi atë me dre - Bota Sot
Gjuetari qëllon me armë 75-vjeçarin, e ngatërroi atë me dre

Ndryshe

Gjuetari qëllon me armë 75-vjeçarin, e ngatërroi atë me dre

Më: 26 mars 2019 Në ora: 15:51
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një gjuetar, i cili aksidentalisht qëlloi me armë një 75-vjeçar që kishte dalë për vrapim në mëngjes ngase mendonte se ishte dre, u akuzua për vrasje në Suedi.

Njeriu 48-vjeçar, emri i të cilit nuk është zbuluar ende, i tha policisë se ai e ka qëlluar Olle Rosdahl, 75-vjeçar, rastësisht në qytetin Klippan në Skane County të Suedisë jugore, transmeton lajmi.net.

Por autoritetet, të cilët sapo kanë lëshuar videon e regjistruar nga pamjet elektronike të armëve, thonë se ishte e qartë se objektivi i tij ishte një qenie njerëzore.

Rosdahl, i cili kishte qenë duke shijuar mëngjesin rreth orës 4:30 pranë shtëpisë së tij, tha: “Kam dëgjuar një zhurmë të armës së zjarrit dhe një hedhje në tokë”.

Rosdahl u plagos rëndë, por arriti të shkojë tek një fqinj disa qindra metra larg, ku ai mori ndihmë. Ai u dërgua në spital nga ambulanca.

Rastin mjekët e cilësuan si jashtë rrezikut për jetë, ngase nuk ishin goditur organet vitale të 75-vjeçarit.

Gjuetari gjithashtu dyshohet se ka përdorur municione të paligjshme dhe pamje infra të kuqe, të cilat gjithashtu kërkojnë leje të posaçme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...