Gruaja lind binjakë me baballarë të ndryshëm - Bota Sot
Gruaja lind binjakë me baballarë të ndryshëm

Ndryshe

Gruaja lind binjakë me baballarë të ndryshëm

Më: 27 mars 2019 Në ora: 00:10
Ilustrim

Një nënë ka lindur dy binjakë. Mirëpo, e çuditshme është se të dy fëmijët janë prej burrave të ndryshme.

Rezultati i ADN-së bëri që ajo të pranonte se kishte mashtruar burrin e saj me të cilin ishte e martuar.

Bashkëshorti i kësaj gruaja të paidentifikuar në Kinë ishte ndjerë çuditshëm pasi mendonte se një nga djemtë e tij nuk dukej si ai.

Mirëpo, historia doli në dritë, kur çifti nga qyteti juglindor të Kinës, duhej të regjistronte lindjen e djemve të tyre binjakë.

Mirëpo, për të regjistruar, duhej ADN-ja që vërtetonte se foshnjat ishin të tyre.

Dhe kur morën rezultatet e ADN-së, burri u tronditë kur kuptoi se njëri nuk ishte i tij.

Binjakët që lindin me baballarë të ndryshëm janë një dukuri jashtëzakonisht e rrallë e njohur si superfecundimi heteroparernal. 

Gratë zakonisht duhet të bëjnë marrëdhënie seksuale me dy burra të ndryshëm brenda një dite para ose pas ovulacionit në mënyrë që të dy vezët të fekondohen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...