E pazakontë, gruaja lind në autobus, kompania i dhuron vogëlushes udhëtime falas - Bota Sot
E pazakontë, gruaja lind në autobus, kompania i dhuron vogëlushes udhëtime falas

Ndryshe

E pazakontë, gruaja lind në autobus, kompania i dhuron vogëlushes udhëtime falas

Më: 14 maj 2019 Në ora: 19:37
Ilustrim

Një ngjarje e çuditshme ajo që i ka ndodhur një gruaje, e cila e lindi fëmijën e saj në një autobus. Zenep erdhi në botë të mërkurën e 8 majit në një autobus, midis Parisit e Lille.

Nëna e saj po udhëtonte nga Barcelona për në Bruksel, por në gjysmë të rrugës i kanë plasur ujërat. Shoferi bëri menjëherë një ndalesë emergjente në një stacion shërbimi në Ressons në orën 3:30 të mëngjesit.

Për kompaninë e autobusëve ishte hera e parë në histori që përjetonin një ngjarje të tillë, ndërsa lindja ka qenë e suksesshme dhe nëna së bashku me foshnjën janë transferuar në një spital aty pranë.

Mamaja dhe vajza janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe për të festuar fundin e lumtur, kompania ka vendosur t’i ofrojë vogëlushes udhëtime falas deri në moshë madhore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...