Elefanti i vogël bën me “zemër” nënën e tij dhe vizitorët - Bota Sot
Elefanti i vogël bën me “zemër” nënën e tij dhe vizitorët

Ndryshe

Elefanti i vogël bën me “zemër” nënën e tij dhe vizitorët

Më: 15 maj 2019 Në ora: 18:09
Pamje nga video

Ne jemi në kopshtin zoologjik të Pragës, ku një këlysh elefanti ka vendosur të marrë një sy gjumë.

Koha ishte e mrekullueshme, dhe shumë turistë ishin duke admiruar pamjen e ëmbël që të ofronte elefanti i vogël duke fjetur.

Gjumi i tij ishte aq i thellë sa edhe nëna e tij e shqetësuar nuk mund ta zgjonte atë me hundën e saj, fëmija dukej pa vetëdije, dhe në ato moment as elefanti nënë nuk e dinte se çfarë të bënte.

Menjëherë pas kësaj një prej tre kujdestarëve iu afrua foshnjës dhe filloi ta shtrëngonte disa herë,ku vetëm pas pak çasteve të gjithë arritën të marrin frymë me një psherëtimë lehtësimi!

Pra asgjë nuk ka ndodhur, thjesht ai ka dashur t’i fusë në “lojë”, ose ka qenë duke e shijuar gjumin deri në atë fare pike sa nuk ka dashur ta prishë terezinë për asgjë në botë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...