Ish punonjësi i saj: Mbretëresha e Anglisë i ha bananet me thikë dhe pirun që të mos duket si majmun - Bota Sot
Ish punonjësi i saj: Mbretëresha e Anglisë i ha bananet me thikë dhe pirun që të mos duket si majmun

Ndryshe

Ish punonjësi i saj: Mbretëresha e Anglisë i ha bananet me thikë dhe pirun që të mos duket si majmun

Më: 20 maj 2019 Në ora: 16:44
Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeth II

Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeth II i konsumon bananet duke përdorur një thikë dhe pirun për të mos u dukur si një majmun.

Të paktën kështu pretendon ish-kuzhinieri i saj.

Darren McGrady, i cili ka punuar në Pallatin e Buckinghamit, shkruan në librin e tij ” Eating Royally ” se monarkia preferon të shkurtojë pjesën e sipërme dhe të poshtme të bananes përpara se ta qërojë.

Teknika elegante ka gjithashtu vulën e miratimit nga eksperti i mirësjelljes, William Hanson, i cili më parë ka vënë në dukje se fruti zakonisht shërbehet si një kurs ëmbëlsire.

Duke shkruar në Daily Mail, ai tha:

Ëmbëlsira tradicionalisht ka qenë fruti në fund të vaktit, ndërsa sot njerëzit e ngatërrojnë atë me kursin e ëmbël.”

Në një intervistë të mëparshme, kuzhinieri mbretëror McGrady, i cili shkoi për t’i shërbyer Princeshës së Uellsit, Diana, dhe tani drejton kompaninë e tij të hotelierisë në Dallas, Texas, pohoi se Madhëria e saj nuk është ndonjë fanse e madhe e ushqimit.

Deren zuloi:

Mbretëresha nuk ka ndonjë dashuri për ushqimin. Ajo ha që të jetojë, është Princi Philip që jeton për të ngrënë. Ai e do ushqimin, është i interesuar për ushqim dhe dëshiron të dijë nga vjen. Mbretëresha, jo dhe aq shumë.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...