Qeni hero! Shpëtoi foshnjën që u varros e gjallë nga nëna - Bota Sot
Qeni hero! Shpëtoi foshnjën që u varros e gjallë nga nëna

Ndryshe

Qeni hero! Shpëtoi foshnjën që u varros e gjallë nga nëna

Më: 20 maj 2019 Në ora: 18:22
Foto

Një qen ka rezultuar shpëtimtar për jetën e një fëmije të sapolindur që u varros e gjallë nga nëna adoleshente.

Ngjarja dramatike ndodhi në Tajlandë, ku prindërit në moshë të re, kërkuan që të fshihnin shtatzëninë, dhe për pasojë ndërmorën aktin ekstrem.

Qeni, me emër Ping Pong, po nuhaste dhe gërmonte në një fushë në fshatin Ban Nong Kham.

Pronari i qenit tregon se ai vuri re më pas këmbën e foshnjës mbi dhè.

Vendasit e çuan foshnjën me shpejtësi në spital, ku mjekët pasi i dhanë ndihmën e parë thanë se ishte mirë.

Pronari i Ping Pong, Usa Nisaikha, thotë se qeni ka humbur njërën nga këmbët, pasi e shtypi një makinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...