E pa dëgjuar më parë, lind hibridi i zebrës dhe gomarit - Bota Sot
E pa dëgjuar më parë, lind hibridi i zebrës dhe gomarit

Ndryshe

E pa dëgjuar më parë, lind hibridi i zebrës dhe gomarit

Më: 5 qershor 2019 Në ora: 15:23
Zebroid

Një hibrid zebër ka lindur në një kopsht zoologjik në Lipetsk të Rusisë. Kafsha e rrallë është rezultat i kryqëzimit të gomaritme zebrën.

Zebroid ka lindur të shtunën, por tashmë është duke qëndruar fort në këmbët e veta. 
Lindja e një kafshe të tillë është vërtet e rrallë për Rusinë. Deri më tani, ka qenë vetëm një zebroid i njohur në vend, i cili ka punuar në një cirk të Moskës.

Zebroidi ka veshë të mëdhenj dhe lesh ngjyrë kafe të çelët, megjithatë ka këmba këmbë të stilit të zebërve.Zebroidi cilësohet si një kafshë 'më e egër' se kuajt dhe gomerët, prandaj rritja e tyre nuk është e thjeshtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...