E padëgjuar më parë! Lind hibridi i zebrës dhe gomarit - Bota Sot
E padëgjuar më parë! Lind hibridi i zebrës dhe gomarit

Ndryshe

E padëgjuar më parë! Lind hibridi i zebrës dhe gomarit

Më: 6 qershor 2019 Në ora: 06:40
Ilustrim

Një fenomen i rrallë ka ndodhur në kopshtin zoologjik në Lipetsk të Rusisë ku ka lindur një hybrid i zebrës dhe gomarit.

Kafsha e rrallë është rezultat i një çiftëzimit të një gomari dhe një zebre në kopshtin zoologjik.

Kafhsa e vogël erdhi në jetë ditën e shtunë dhe tani qëndron në këmbë.

Lindja e një kafshe të tillë është vërtet e rrallë për Rusinë. Deri më tani, ka qenë vetëm një zebroid i njohur në vend, i cili ka punuar në një cirk të Moskës.

Kafsha ka veshë të mëdhenj dhe qime ngjyrë kafe të çelët, megjithatë këmbët janë të ngjashme me të zebrës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...