Rrugët më magjike dhe të çmendura - Bota Sot
Rrugët më magjike dhe të çmendura

Ndryshe

Rrugët më magjike dhe të çmendura

Më: 6 qershor 2019 Në ora: 23:56
Ku ndodhen këto rrugë? 

Në botë ekzistojnë qindra dhe mijëra vende të bukura për t’u vizituar – por, gjithashtu dhe disa rrugë të jashtëzakonshme që çojnë drejt këtyre vendeve. Madje, këto rrugë janë shndërruar në atraksione më të njohura turistike se dhe vetë destinacionet ku ato çojnë…

Por, ku ndodhen këto rrugë? 

1. Highway 1, Big Sur, California – SHBA

Image

2. Chapman’s Peak Drive, Cape Town – Afrikë e Jugut

Image

3. The Atlantic Road – Norvegji

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...