14 luanë ikin nga parku dhe dalin në rrugët e Afrikës së Jugut - Bota Sot
14 luanë ikin nga parku dhe dalin në rrugët e Afrikës së Jugut

Ndryshe

14 luanë ikin nga parku dhe dalin në rrugët e Afrikës së Jugut

Më: 7 qershor 2019 Në ora: 12:53
14 luanë ikin nga parku dhe dalin në rrugët e Afrikës së Jugut

Një grup prej 14 luanëve kanë ikur nga Kruger National Park.

Një grup prej 14 luanëve kanë dalë në rrugë pranë një fushe në veri-lindje të Afrikës së Jugut, duke nxitur paralajmërime nga zyrtarët lokalë.

Ata u panë pranë Phalaborwa Foskor, vetëm në perëndim të Kruger National Park pranë kufirit të Mozambikut, raporton “Bbc”.

Zyrtarët janë duke vëzhguar kafshët dhe autoritetet planifikojnë t’i kapin dhe t’i kthejnë nën përkujdesje.

Zyrtarët e provincës së Limpopo paralajmëruan civilët që të “jenë të vëmendshëm në çdo kohë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...