Napoli, atje ku njerëzit ndihen ndryshe nga e gjithë bota - Bota Sot
Napoli, atje ku njerëzit ndihen ndryshe nga e gjithë bota

Ndryshe

Napoli, atje ku njerëzit ndihen ndryshe nga e gjithë bota

Më: 7 qershor 2019 Në ora: 19:55
Ilustrim

Napoletanët, sidomos ata që jetojnë në Lagjet Spanjolle, në Sanita dhe Forçela, besojnë se janë ndryshe nga pjesa tjetër e Italisë, e madje e gjithë botës.

Mënyra se si vishen, se si flasin, se si ecin e madje edhe tiparet e fizionomisë, duket se u japin të drejtë.

Janë njerëz plot pasion, të zellshëm, shumë mikpritës, të zgjuar, krenarë, melodramatikë por që nuk kuptohen siç duhet.

Pikërisht këtë do të tregojë fotografi britanik, Sem Greg, në faqen e tij, me projektin e quajtur “Shih Napolin dhe Vdis”.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...