Vietnami, mozaiku i kontrasteve mjedisore - Bota Sot
Vietnami, mozaiku i kontrasteve mjedisore

Ndryshe

Vietnami, mozaiku i kontrasteve mjedisore

Më: 8 qershor 2019 Në ora: 09:21
Vietnam

Fotografi francez, Réhahn, kohë më parë ka vizituar Vietnamin, me qëllim që të njihej me diversitetin kuturor të këtij vendi – të cilin më pastaj, nëpërmjet një libri, do t’ia prezantonte botës.

Në librin e tij të ilustruar me fotografi të përzgjedhura, “Mozaiku i kontrasteve”, Rehahn dëshiron t’i tregojë botës se, përveç historive mbi luftën – Vietnami ka dhe shumëçka tjetër për të treguar.

Diversiteti kulturor i Vietnamit shfaqet më se miri nëpërmjet peizazheve që janë kapur nga foto-aparati i Rehahnit, që nga jugu deri në veri të këtij vendi – e të cilat janë dhe një dëshmi e përkryer e marrëdhënieve që kanë banorët e këtij vendi me mjedisin ku jetojnë.

Në vijim ju sjellim disa nga fotografitë e përzgjedhura të Rerhanit, të cilat i ka botuar në librin e tij.

1. Đồng Văn

Image

2. Mù Cang Chải

Image

3. Buôn Ma Thuột

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat