6-vjeçari që bëri 4200 pompa për 2 orë - Bota Sot
6-vjeçari që bëri 4200 pompa për 2 orë

Ndryshe

6-vjeçari që bëri 4200 pompa për 2 orë

Më: 7 korrik 2019 Në ora: 22:35
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një djalosh 6-vjeçar ka bërë 4200 pompa, të cilat iu shpërblyen me një apartament.

Ibrahimi 6-vjeçar me këtë shifër të pompave theu rekordin e Librit të Rekordeve të Rusisë.

Djaloshi i tejklaoi kufizimet fizike dhe tonelata të acidit laktik për të përformuar numër kaq të madh të pompave.

Ai dhe familja e tij janë shprehur se janë tejët të lumtur me shtëpinë e tyre të re.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat