Nuk deshi të bëhej synet, 5-vjeçari qëndron dy orë mbi çati - Bota Sot
Nuk deshi të bëhej synet, 5-vjeçari qëndron dy orë mbi çati

Ndryshe

Nuk deshi të bëhej synet, 5-vjeçari qëndron dy orë mbi çati

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 19:33
Foto

Një 5-vjeçar nga Indonezia u ngjit në çatinë e klinikës mjekësore dhe refuzoi të zbriste nga ajo për 2 orë, pasi nuk deshi të realizonte cirkumcizion (syneti).

Dr. Anik Sutari tha se kurrë nuk kishte parë ndonjë gjë të tillë gjatë gjithë viteve përvojë pune

“Gjatë gjithë historisë time profesionale, nga 20 vjet që kam bërë rrethprerje dhe mijëra fëmijë që kam rreth-prerë, kjo është hera e parë që kam parë një fëmijë të ikë në majë të çatisë”, deklaroi Dr. Sutari.

Pas 2 orësh prindërit menduan të kontaktojnë personin e preferuar të djalit, mësuesin.

Mësuesi e bindi atë të zbriste dhe të rreth-prehej.

Dr Sutari tha se djali nuk luftoi, qau apo u ankua përgjatë procedurës mjekësore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...