Peshkatari lufton për afro 2 orë me peshkaqenin 2.4 metra të gjatë - Bota Sot
Peshkatari lufton për afro 2 orë me peshkaqenin 2.4 metra të gjatë

Ndryshe

Peshkatari lufton për afro 2 orë me peshkaqenin 2.4 metra të gjatë

Më: 15 korrik 2019 Në ora: 18:16
Foto

Adam Carter, 41 vjeçar, ka zënë një peshkaqen 2.4 metra të gjatë dhe 133 kg të rëndë në brigjet e Portland të Britanisë së Madhe.

Adam Carter me ekipin e tij luftuan me peshkaqenin për 1 orë e 45 minuta, derisa ia dolën ta fitojnë betejën.

“Pas 10 minutash peshkaqeni filloi të luajë shumë dhe ne mezi ia dolëm ta mbanim. Për 1 orë e 45 minuta luftuam me të derisa e kapëm” – tha Adam Carter.

Më herët, në Britaninë e Madhe nuk kishte ndodhur të kapej ndonjë peshkaqen më i madh se ky.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...