Kjo rrugë futet në Librin Gines, nuk do ta besoni arsyen - Bota Sot
Kjo rrugë futet në Librin Gines, nuk do ta besoni arsyen

Ndryshe

Kjo rrugë futet në Librin Gines, nuk do ta besoni arsyen

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 06:29
Rruga në një zonë veriore të Uellsit

Që edhe rrugët të futeshin në Librin Gines nuk e kishim dëgjuar më parë.

Por ja që ka ndodhur, dhe rruga ndodhet në një zonë veriore të Uellsit.

Arsyeja lidhet me pjerrësinë e saj.

Image

Banorët në Harlech festuan futjen e rrugës në Guinness World Records pasi u verifikua pjerrtësia e saj prej 37.45%.

Rekordi mbahej nga Baldwin Street në Dunedin, Zelanda e Re, me një gradient prej 35% në pjesën më të madhe të saj.

Banorët kanë bërë fushatë të gjatë për marrjen e titullit Guinness Ëorld Records.

“Ndjej lehtësim të plotë dhe gëzim. Më vjen keq për Zelandën e Re por pjerrtësia është pjerrtësi”, tha nxitësi i fushatës Gëyn Headley.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...