Panik në avion, burri hyp në krahët e avionit për të udhëtuar fshehurazi - Bota Sot
Panik në avion, burri hyp në krahët e avionit për të udhëtuar fshehurazi

Ndryshe

Panik në avion, burri hyp në krahët e avionit për të udhëtuar fshehurazi

Më: 20 korrik 2019 Në ora: 09:05
Pamje nga video

Një burrë i paidentifikuar, që u përpoq të udhëtonte fshehurazi me një aeroplan, ka shkaktuar panik tek pasagjerët. Incidenti ndodhi në aeroportin në Lagos dhe u bë viral në mediat sociale.

Aeroplani ishte duke u nisur kur një burrë i paidentifikuar vrapo drejt tij me një çantë në dorë.

Piloti e vuri dhe ndaloi aeroplanin që po lëvizte në pistë.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Guys this is an emmergency o. For 30 minutes we have been stuck at the runway at MMIA by an unidentified man who ran to the aircraft with a bag. Security has not showed up and everyone is panicking. I have so many questions to ask but right now I can't even breathe. Pls share this to all relevant authorities. Dear Nigeria!!!!! Update: He has finally been apprehended and we've all disembarked from the flight. FAAN authorities showed up 23minutes into the scene but were scared to approach him. Security eventually shows up after 37mins. ______ How it happened!! So our flight was taxing on the runway and about taking off when this man shows up running towards the moving aircraft from the bush. The pilot and a few passengers spotted him running towards the aircraft and the pilot immediately slowed down and quickly put off the engine. The guy approaches the plane with gloves and starts walking around and under the aircraft holding a bag which he dropped inside the engine. Thanks to the Pilot of the Azman Airline for quickly observing and taking swift action.. I still have a million and one questions to ask cos anything could have gone wrong! Nigeria will work perfectly someday. This I know. 🇳🇬🇳🇬🇳🇬

A post shared by Amb. Otto Orondaam (@otto_orondaam) on

Për 30 minuta aeroplani qëndroi në pritje. Ndërsa pasagjerët u panikosën pasi burri hypi në krahët e mjetit fluturues.

Ishin agjentët e sigurimit që arritën ta largonin në mënyrë të sigurt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...